MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR


1.1. SATICIYA AİT BİLGİLER

Adı / Ünvanı : Mehmet Batuhan Özdemir - Swantro Web Yazılım ve Tasarım Hizmetleri

Adresi: GÜZELOBA MAH. RAUF DENKTAŞ CAD. NO: 56 İÇ KAPI NO: 102 MURATPAŞA/ ANTALYA
 

Telefon: 0850 305 90 45

Email : destek@swantro.com


1.2. ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
www.swantro.com Sitesinden alışveriş yapan kişinin iletişim bilgileri esas alınır.

Adı Soyadı / Ünvanı:.............
Adresi:.............
Telefon:.............
E-posta:.............

MADDE 2 - KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait https://swantro.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini ( eticaret )yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına ( eticaret sitesinde ) uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini , bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

https://swantro.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE-3  MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ VE TESLİMATI

3.1 Ürünlere Ait Bilgiler

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

Ürünün Adı:.............
Kodlama Dili:.............
Ürünün Miktarı/Adedi:.............
Ürünün Fiyatı:.............
Ürünün Vergisi:.............
Ürünün Özellikleri:.............


3.2 Teslimat Şekli

www.swantro.com sitesinde satılan ürünler Elektronik Ortamda Kullanılan / Medya Dosyası ve Yazılım Programlama Dosyalarıdır. Teslimat şekli ALICI nın, Ürünün bedelini ödedikten sonra kendisine tarafımızca açılan Hosting içerisine dosyalar yüklenerek çalışır hale getirilir.Kendimize ait lisanslı yazılımlarımızın dosyaları başka bir firmanın hostingine devredilemez,kurulamaz. Kişiye özel yazılım hizmetlerinde, yazılım dosyaları müşterinin ilettiği hosting içerisine yüklenebilir.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kurulusun teslimatı kabul etmemesinden Swantro Web Yazılım ve Tasarım Hizmetleri sorumlu tutulamaz.

4.4 – swantro, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen ürünü teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının Swantro Web Yazılım ve Tasarım Hizmetleri'ne ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Swantro Web Yazılım ve Tasarım Hizmetleri ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6 - Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksiz veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini Swantro Web Yazılım ve Tasarım Hizmetleri'ye ‘ ödememesi halinde, ALICI'nin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün ücretini 3 gün içinde Swantro Web Yazılım ve Tasarım Hizmetleri'ye gönderilmesi zorunludur.

4.7- İşbu sözleşme, ALICI tarafından hizmet satın alınıp ödemesi yapıldığı andan itibaren geçerlilik kazanır.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği domaine kurulumundan sonra cayma, domain değiştirme hakkına sahip değildir. Ürünlerimiz domaine lisanlıdır, herhangi bir lisans takip sistemi yoktur, lisans silme işlemi yapılamamaktadır. Bu nedenle sipariş verdiğiniz Web Tasarım Paketini teslim aldığınızdan itibaren ürün kullanımı ortaya çıkmaktadır.  Bu nedenle Web Tasarım Paketinin domaine kurulduğu ya da, mail ile müşteriye gönderildikten sonra iade, iptal, cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak müşteri, Web Tasarım Paketinin kurulumunu domain adresine yapılmamış ise, kurulum almayan müşteriler için de mail ile gönderilmemiş ise domain değiştirme, cayma, iade hakkı ortaya çıkmaktadır.

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen Web Tasarım Paketleride de tüketici cayma hakkini kullanamaz.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Swantro Web Yazılım ve Tasarım Hizmetleri’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

Tıklayın Bizi Arayın